skip to Main Content
050 467 0442 toimisto@kotirakentajat.fi

Vuonna 1988 perustettu KOTI Rakentajat on kuopiolainen saneerausyritys. Reilussa 30 vuodessa se on yrittäjiensä johdolla kasvattanut liikevaihtonsa monimiljoonaiseksi. Yritys työllistää vakituisesti noin 20 henkilöä, mutta kesäisin töissä on jopa 70 osaajaa.

KOTI Rakentajat toimii 80 kilometrin säteellä Kuopion torista, mutta työkohteet sijaitsevat pääasiallisesti Kuopiossa. KOTI Rakentajat palvelee erityisesti julkista sektoria. Yritys tekee korjaustöitä ja tilamuutoksia esimerkiksi virastoissa, kouluissa ja päiväkodeissa. Erikoisosaamista sillä on sisäilmakorjauksissa.

Ilmoitukset

KOTI Rakentajat Kuopio Oy ilmoittaa työntekijät, aliurakoitsijat ja vuokratyöntekijät verottajalle lain vaatimalla tavalla. Toimittajan yhteyshenkilö ilmoittaa työntekijänsä sekä urakoitsijatiedot kolme arkipäivää ennen työmaalle menoa. Ilmoitus tehdään alla olevista linkeistä.

Palvelumme

Saneeraukset

Saneeraukset

Uudisrakentaminen

Uudisrakentaminen

Vahinkokorjaukset

Vahinkokorjaukset

Korjausrakentaminen

Korjausrakentaminen

Sisäilmakorjaukset

Sisäilmakorjaukset

Tilamuutokset Ja Laajennukset

Tilamuutokset ja laajennukset

Liikevaihto

3 100 000 €

Tehdyt työt 2019

8960 h

Rikottuja vasaroita 2019

2 kpl

Olemme toteuttaneet vuosien varrella lukuisia rakennusprojekteja, joista alla on listattu muutama esimerkki. Panostamme jatkuvasti palveluumme ja asiakastyytyväisyys on meille sydämen asia.

• Senaatti Kiinteistöt
• Kuopion Kaupungin Tilakeskus
• Siilinjärven kunta

• Maakunnan isännöitsijät
• Tuusniemen kunta

• Vakuutusyhtiöt
• Lukuisat yksityiset asiakkaat
(myös uudisrakennusprojektit)

Ota yhteyttä

Rekrytointi

Ville Asikainen
Puh. 044 241 5708
ville.asikainen@ammattitaitoa.fi

Koti Rakentajat hoitavat rekrytoinnin yhdessä ATA Henkilöstöpalveluiden kanssa.

Katso avoimet työpaikat (https://ammattitaitoa.fi/avoimet-tyopaikat/)

Harri Ahola

Toimitusjohtaja
Puh. 040 416 2260
harri.ahola@kotirakentajat.fi

Ville Taskinen

Työnjohtaja
Puh. 044 033 9757
ville.taskinen@kotirakentajat.fi

Jukka Vasu

Työnjohtaja
Puh. 050 911 8710
jukka.vasu@kotirakentajat.fi

Katja Koivisto

Toimisto
Puh. 050 467 0442
katja.koivisto@kotirakentajat.fi

Markku Tirkkonen

Hallituksen puheenjohtaja
Puh. 044 081 0283
markku.tirkkonen@kotirakentajat.fi

Jari Vinni

Työnjohtaja
Puh. 050 464 8680
jari.vinni@kotirakentajat.fi

Eero Kuhlman

Työnjohtaja
Puh. 050 308 2393
eero.kuhlman@kotirakentajat.fi